Część zdjęć na blogu zostało wykonanych przez Maćka Famielca z Foto Atelier Famielec Bochnia. Dziękuję!

30 kwietnia 2011

Marynarskie węzły

Postanowiłam dokończyć coś, co zalegało u mnie w pudełku już od paru tygodni. Po skończonej pracy powstał dylemat- zamieszczać kolejny post czy nie zamieszczać. Efekt końcowy mnie nie zadowala- chyba jednak nie leżą mi jakieś wymyślne formy- o ile można w ogóle nazwać ją wymyślną ;) Jednym słowem projekt i zamysł sobie, bransoletka sobie (już nie wspomnę że na początku miały to być kolejne marynarskie kolczyki tylko z węzłami ;) )
Dodatkowo- grube sznurki w pracy okazały się fatalne- współpraca nie układała się nam w ogóle. Tak więc mówię stanowcze NIE grubym sznurkom.
Końcówki sznurka złotego można schować pod bransoletkę jak i je wywinąć na zewnątrz.

Wolę klasykę ;)

Oto "Marynarskie węzły"


18 kwietnia 2011

A teraz coś z "nie tylko sutasz" ;)

Drobiazg, zwykły składaczek, prezent dla Świetnej Osóbki w ramach podziękowania :)Dziękuję jeszcze raz jeśli to czytasz :)

14 kwietnia 2011

Paw (Peacock)

I oto kolejna bransoleta w technice sutasz (soutache)

Jak na mnie to szaleństwo koralików i błyskotek ;)


Co następne? Dudek, zimorodek, żołna? :)


Inspiracja zdjęciem znalezionym w google:

7 kwietnia 2011

Ptaki

Chyba nie istnieje lepsza inspiracja niż natura. Dziś postanowiłam zrobić "kolekcję" ptasią- o ile w ogóle można pisać o kolekcji mając w głowie jak na razie 3 projekty :)
Na pierwszy ogień idzie Paw- więc będzie małe szaleństwo kolorów i "bogactwo" różnych kamieni i koralików jak to na pawia przystało :) Jak na razie idzie powoli... Dostojnie- jak to paw, więc pewnie za kilka dni tu zawita :)